Malujemy ściany – jak dobrać kolory?

29Wrz - przez admin - 2 - Kategoria: malowanie ścian

Polacy są narodem, który ma skłonność do jednolitości barw. Rzadko spotyka się wnętrza, w których wykorzystuje się urozmaicenie pod tym względem. Czego unikać, a co wprowadzić, by nasze wnętrza zachwycały gości, a nam pozwalały się czuć w nich po prostu dobrze i komfortowo?

Kolory beżu i brązu

Polacy niestety mają do tych dwóch barw bardzo duże zamiłowanie. Na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że dzięki ich zastosowaniu będziemy mogli liczyć na przytulne pomieszczenia. Wtedy jednak zaczynają się schody. Oprócz koloru ścian w beżu dobieramy również beżowe lub brązowe meble, obicia, narzuty i dekoracje. Widok nie jest wtedy zadowalający, ponieważ uzyskujemy nudną jednolitość. Pokoje są wtedy bez wyrazu, wręcz mdłe. Nie przykuwają wzroku i nie wyróżniają się niczym interesującym. Jeżeli zatem wszystkie nasze dodatki, włącznie z meblami są właśnie w takich barwach, postarajmy się przynajmniej rozświetlić wnętrze zdecydowanie jaśniejszymi ścianami.

Pstrokatość

To niestety jeszcze jedna kwestia, którą należy poruszyć. Kiedy popadamy ze skrajności w skrajność, najpierw malujemy beże i brązy, po czym przerzucamy się na całkiem odmienne barwy, jednak kompletnie do siebie nie pasujące. Tworzymy aranżacje, w których po prostu kolory ścian gryzą się same ze sobą lub nawet z wyposażeniem pomieszczeń. Trzeba tego koniecznie unikać. W takim wnętrzu czujemy się rozproszeni, coś nas podświadomi denerwuje, nie możemy skupić uwagi na czynnościach, które właśnie wykonujemy. By tego uniknąć, najlepiej poradzić się specjalisty w aranżacji wnętrz odnośnie doboru barw lub poszukać inspiracji w Internecie.

  1. Razem z narzeczoną postawiliśmy na nowoczesne wnętrza. Ściany pomalowaliśmy jednak na zasadach kontrastu, ale wykorzystując maksymalnie dwa kolory na pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *