Jakie błędy popełniamy przy urządzaniu mieszkania?

29Wrz - przez admin - 2 - Kategoria: urządzanie mieszkania

Podczas urządzania mieszkania nie powinno się stawiać wszystkiego na jedna kartę i pozwalać decydować o naszym wystroju jedynie zdjęciom z katalogów. Oczywiści jest to dobra pomoc w urządzaniu, niemniej jednak pamiętajmy, że to my mamy czuć się tam dobrze. Jakich błędów powinniśmy się wystrzegać, by czuć się dobrze w swoim mieszkaniu?

Dobór kolorów

Nasze wnętrza mogą wyglądać efektywnie, ale musimy odpowiednio dobrać do nich kolory. Jeżeli w naszym mieszkaniu pomieszczenia są niewielkie, z pewnością od razu powinniśmy zrezygnować z ciemnych, zbyt przytłaczających barw. Jeżeli będą one jedynie dodatkiem w postaci akcentu na ścianie, wtedy oczywiście ożywią wnętrze. Jeśli natomiast na ciemny brąz lub inną tego typu barwę pomalujemy całą ścianę, uzyskamy efekt przytłoczenia i optycznego pomniejszenia mieszkania.

Spójność barw

To kolejna kwestia kolorystyczna, którą należy wziąć pod uwagę. To bardzo ważne, by wybrane przez nas kolory, nawet jeżeli będą one barwami kontraktującymi, mimo wszystko ze sobą współgrały. Jeżeli połączymy na przykład zieleń z fioletem i czerwienią, po prostu przesadzimy. Wtedy uzyskamy efekt pstrokatości, zamiast elegancji i odświeżenia. Najlepiej będzie najpierw sięgnąć p próbniki bądź wizualnie odtworzyć taki efekt chociażby z pomocą kolorowych karteczek. Dzięki temu będzie nam prościej dobrać takie barwy, które nie przytłoczą pomieszczenia, a wchodząc do nich nie będziemy czuli się jak w papugarni. Przesadę można uzyskać we wszystkim, również tyczy się to barw na ściany.

  1. Lubię łączyć ze sobą barwy na zasadzie kontrastu. Pilnuję się jednak, by nie przesadzić, w przeciwnym razie musiałabym malować ściany jeszcze raz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *