Jak udekorować puste ściany?

29Wrz - przez admin - 2 - Kategoria: dekoracja ścian

Jeżeli mamy w domu pustą ścianę, nie należy jej od razu zasłaniać. Lepiej będzie po prostu udekorować ją w jakiś niebanalny, być może nawet nieszablonowy sposób. Jest to spore pole do popisu szczególnie dla osób, które lubią kreatywne wyzwania.

Wykorzystanie cegły lub kamienia

Cegła zawsze stanowiła element dekoracyjny wnętrz. Przykuwa ona uwagę i sprawia, że wnętrzu nadaje się pewnej tajemniczości i szczególnego klimatu. Pięknie prezentują się cegły pomalowane na biało. Takie rozwiązanie dobrze pasuje w pomieszczeniach udekorowanych na styl skandynawski, nowoczesny. Trzeba jednak pamiętać o tym, by stosować cegłę tylko w większych pomieszczeniach Inaczej zamiast pozytywnego efektu uzyska się atmosferę przytłoczenia. To samo tyczy się kamienia. Warto pozostawić je w naturalnym odcieniu. Wtedy wnętrza pozostaną ocieplone i przytulne.

Drewniane dekoracje

Mowa tutaj o drewnie, które jednak okazuje pełną naturalność. Nie uzyska się żadnych dobrych efektów, jeżeli zamiast drewna skorzysta się z alternatywy w postaci boazerii itp. Czasy jej świetności minęły dawno temu. Wnętrza ozdobione drewnem sprawiają wrażenie przyjemniejszych i cieplejszych. Warto korzystać z całych desek, wtedy połączy się bez trudu nowoczesność z naturalnością.

Tapety wracają do łask

Tapety wcale nie są przeżytkiem. Wykreowane na nowo, znowu mogą służyć w eleganckich pomieszczeniach. Niekoniecznie należy umieszczać je na wszystkich ścianach. Czasem wystarczy jedynie akcent, by odświeżyć wnętrze. W tym celu najlepiej wykorzystać tapety z napisami, pojedynczymi kwiatami, czy innymi nowoczesnymi motywami ozdobnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *