Jak odświeżyć swoją kuchnię?

29Wrz - przez admin - 2 - Kategoria: kuchnia

Kuchnia to pomieszczenie, które stanowi serce każdego domu. To tutaj spotyka się cała rodzina przy wspólnym posiłku, to tutaj rozmawia się o codziennych sprawach i życiu. Filiżanka herbaty czy kawy bardzo często towarzyszy nam właśnie w kuchni. Czasem jednak spędzamy w niej tak dużo czasu, że wnętrze po prostu staje się nudne. Nie chcemy inwestować w ogromne remonty, czy zatem istnieje sposób na to, by odnowić wnętrza jedynie detalami?

Malowanie

Nie ma nic prostszego, jak właśnie pomalowanie ścian. Nie trzeba od razu wymieniać wszystkich mebli i aranżacji. Czasem właśnie nowy kolor na ścianach potrafi całkowicie odmienić wnętrze, a mimo niewielkiego wysiłku efekty potrafią być powalające. Warto pomyśleć o bieli. Jest to barwa, która optycznie powiększa wnętrza. Można także pomyśleć o przeznaczeniu części ściany pod malowanie farbą tablicową. Wtedy razem zresztą rodziny będzie można zapisywać ciekawe notatki i liściki dla pozostałych podczas ich nieobecności.

Jednolitość barw

Żeby kuchnia nie wyglądała na pstrokatą, warto także zainwestować w sprzęt, który będzie podobnego koloru i wykonania. Wtedy uzyska się efekt jednolitości. Można w tym celu również postawić na dodatkowe dekoracje, które do tej pory znajdowały się na blatach, na stole, czy na ścianach. Jeżeli wymienimy je na bardziej nowoczesne i zachowane w jednolitym stylu, a jednocześnie współgrające z całością, wtedy uzyskamy nowoczesne wnętrze. Nasza kuchnia pozostanie odnowiona, mimo iż nie będzie się to wiązało z długotrwałymi i czasochłonnymi remontami.

  1. Nic tak nie odświeża kuchni, jak właśnie malowanie. Wspólnie z żoną zmieniliśmy kolor na całkiem inny, niż był. Było warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *