Jak nie urządzać mieszkania?

29Wrz - przez admin - 2 - Kategoria: wystrój mieszkania

Kiedy urządzamy nasze mieszkanie, musimy przede wszystkim liczyć się z jego możliwościami oraz rozmieszczeniem poszczególnych pomieszczeń. Często bywa tak, że nieco przeliczamy się i zamiast efektywnych wnętrz otrzymujemy niezgrabnie urządzone, z nadmiernym przepychem pokoje. Wtedy nie jesteśmy zadowoleni z efektów i czujemy się w takich pomieszczeniach niekomfortowo. Co zrobić, by dobrze urządzić mieszkanie i czuć się w nim, jak u siebie?

Określenie stylu

Nie można zacząć od razu od zakupów. Kiedy wejdziemy do sklepu i zobaczymy ogrom sprzętu, mebli i innych dekoracji, z pewnością wpadniemy w zachwyt i wydamy zdecydowanie więcej pieniędzy, niż planowaliśmy. Co więcej, zakupimy produkty, które w żaden sposób spójnie nie będą pasować do naszych wnętrz. Zanim zatem wybierzemy się na zakupy, powinniśmy najpierw przysiąść wspólnie z rodziną i określić styl wnętrz. Wtedy urządzanie pójdzie sprawniej i przyjemniej, a efekty na pewno będą zadowalające.

Obrazki rodem z katalogów

Oczywiście zdjęcia, na których widzimy pięknie urządzone wnętrza, mogą stanowić dla nas ogromną inspirację. Nie powinniśmy jednak całkowicie ulegać trendom, a za to należałoby się najpierw zastanowić nad możliwościami naszego mieszkania. Jeżeli będzie za małe, wtedy nie uzyskamy efektów, które są widoczne na zdjęciach. Warto uruchomić własne zmysły i twórczość. Pamiętajmy, że mieszkanie przede wszystkim powinno nam służyć, a nie być tylko i wyłącznie na pokaz. Jeżeli zapomnimy o jego praktyczności, nawet nieświadomie w szybkim tempie zaczniemy zmieniać ułożenie wszystkich sprzętów, by było nam po prostu wygodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *