Jak dobrać dywan do pokoju?

29Wrz - przez admin - 2 - Kategoria: dywan

Wybór dywanu wbrew pozorom wcale nie jest taki prosty. Nie zawsze dobrze jest się opierać wyłącznie na swojej intuicji. Czasem lepiej najpierw poszukać inspiracji i przemyśleć tą kwestię, by po zrobionych zakupach nie żałować wydanych pieniędzy na nietrafny wybór.

Kolor dywanu

Sprawa wygląda następująco. Najpierw zastanawiamy się, jakie barwy dominują w naszym pomieszczeniu. Musimy postarać się dobrać kolory właśnie na zasadzie pokoju, koloru jego ścian oraz mebli. Wtedy całość będzie ze sobą współgrała. Istnieje jeszcze jedna istotna zasada. Jeżeli mamy małe wnętrza, w pomieszczeniu powinien znaleźć się dywan o jasnych barwach. Ciemne kolory jedynie optycznie zmniejszą pomieszczenie, dlatego bardziej nadają się one do pokoi o większym metrażu. Mimo wszystko dywan kolorowy to akcent, który zdecydowanie wpływa na odbiór wnętrza. Jeśli zatem zadbamy o jego barwność, wtedy ożywimy wnętrza i będziemy się czuć w nich po prostu dobrze.

Wzór dywanu

To także istotna kwestia. Ważne, by wzornictwo dywanu współgrało z naszymi wnętrzami i przyjętą przez nas stylistyką w wybranym pomieszczeniu. Jeżeli zatem nasze meble i ściany są pokryte wielością wzorów, wtedy należy postawić na dywan bardziej jednolity i neutralny. Jest to najlepsza metoda na to, by zachować umiar i równowagę we wnętrzu. Jeśli natomiast panuje w naszym pokoju, salonie minimalizm, warto go trochę ożywić dywanem z intensywnym i niepowtarzalnym motywem. Zachowanie równowagi zależy właśnie od dywanu. Warto zatem przemyśleć tą sprawę i zapoznać się dokładnie ze swoimi wnętrzami, by dobrać do nich najlepsze dywany.

  1. Nie przepadałem nigdy za dywanami. Kiedy moja żona kupiła pierwszy, mimo wszystko spodobał mi się i od tamtej pory jest on w naszym salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *